SaiyansPolska

Return of the Saiyan

W grze podczas zwiedzania napotkamy wykopaliska, które pojawiają się wszędzie na Ziemi na poziomie 0. Jak posiadamy łopatę, to możemy je wykopać. Za każdym razem jak wykopiemy mamy szanse dostać Rotten Treasure Chest, ale możemy dostać również inne rzeczy jak TruffleBone, Dino Bone, Gold Ore, Seed ale mamy również nie wielką szansę dostać Dragon Ball.

Łopata

Podczas wykopywania wykopalisk istotną rolę gra łopata, której używamy, w grze są 4 rodzaje łopat, które możemy zdobyć na różne sposoby, każda łopata różni się od siebie liczbą użyć, czasem wykopywania, który wynosi:

Wooden Shovel 4s, Shovel 3s, Platinum Shovel 2s, Golden Shovel 0.5s

Uwaga: Golden Shovel zwiększa szanse na wykopanie Treasure Chest o 25%

Wooden Shovel

Najgorsza łopata zrobi ją dla nas Bulma po przyniesieniu odpowiednich materiałów, posiada 5 użyć.

Shovel

Możemy ją zdobyć z paru misji albo poprosić bulme o zrobienie jej po przyniesieniu materiałów, posiada 20 użyć.

Platinum Shovel

Dosyć dobra łopata, która posiada 50 użyć, ale nie zwiększa szansy na znalezienie skrzynki, zrobi ją bulma po daniu jej materiałów.

Golden Shovel

Najlepsza łopata w grze, dosyć że można używać jej miesiąc bez limitu i zwiększa jeszcze szanse aż o 25%, można ją kupić w sklepie za 300 gemów.

Rodzaje Skrzynek

Po znalezieniu wykopalisk, mamy szanse wykopać Rotten Treasure Chest. Otworzymy go za pomocą Chest Renovator, którego zakupimy u Bulmy za kwotę 800 zeni, po użyciu z chesta może wypaść nam 5 rodzajów skrzynek, z których lecą różne rodzaje nagród od zwykłych przedmiotów po najdroższą biżuterię w grze. Aby je otworzyć, potrzebujemy specjalny klucz do każdego rodzaju skrzynki, stworzy je dla nas Bulma, jeśli przyniesiemy jej potrzebne materiały (więcej informacji tutaj).

Uwaga!! Z każdej skrzynki możemy dostać biżuterię, przedmioty oraz dodatkowo perły. Im lepsza skrzynka, tym lepsze nagrody możemy dostać. Z Diamond Chesta dla przykładu możemy dostać Dragon Ring, Golden Pearl i Demon Armor 3x Tier 5

Statystyka - Szansa

Poniżej zamieszam osobistą statystykę z otwierania łącznie 28 428 Rotten Treasure Chest.

 

12 130 Bronze Chest: 42.66%
11 714 Silver Chest: 41.20%
3602 Golden Chest: 12.67%
853 Platinum Chest: 3.00%
129 Diamond Chest: 0.45%

Modern Military Compas

W grze mamy dostępny specjalny kompas, który pokazuje nam w obrębie 40 kratek, gdzie znajdują się wykopaliska, po tym, jak je wykopiemy, to one znikają, a kompas możemy używać co 30 sekund. Kompas możemy zdobyć, wykonując misje, Hunter Squad.