SaiyansPolska

Return of the Saiyan

Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z Return Of The Saiyans. W razie jakichś wątpliwości polecam również przejrzeć nasze, FAQ gdzie znajduje się wiele odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1.Trening

W pierwszej kolejności powinniśmy się udać na trening naszych umiejętności i w tym celu możemy się udać w 2 miejsca.

Siłownia

Pierwsze miejsce, do którego możemy się udać zaraz po rozpoczęciu naszej przygody, znajdziemy ją w każdym mieście i możemy trenować tam wszystkie nasze umiejętności z osobna więcej informacji tutaj.
Trenujemy w pierwszej kolejności umiejętności, które święcą się nam na zielono.

Time Chamber

Kolejnym naszą możliwością jest udać się do Time Chambera w celu trenowania jednocześnie wszystkich swoich umiejętności więcej informacji tutaj.

Uwaga: Aby wejść, potrzebujesz 50 Poziom, Bilet oraz 540 Stamina. Bilet możesz zakupić u Npc Mr. Popo, którego znajdziesz obok Npc Kami.

2. Capsule Corp. Tablet

W grze dostępny jest Tablet, który zawiera wiele podstawowych informacji w grze i jest bardzo przydatny dla początkującego gracza. Znajdziemy tam informacji o potworach w grze, przedmiotach czy aktywnych taskach. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

3.Taski-Bio Tech Lab

Kolejną rzeczą którą powinniśmy zrobić jest rozpoczęcie misji dla Bio Tech Lab, w tym celu udajemy się na +1 piętro Depo i zagadujemy do Npc Professor Oak. Za Taski dostaniemy doświadczenie oraz pieniądze a w przyszłości za ukończenie szereg profitów z tego wynikających, więcej informacji tutaj. Taski można wykonywać w grupie, więc zalecam poszukać kogoś do party i wspólne polowania więcej o party systemie tutaj

Capsule Coin

Za ukończenie Task dostaniemy pkt. Capsule Coin które możemy wymieniać na fajne nagrody. Npc, u którego wymienimy Capsule Coin to Lab. Warehouseman a znajdziemy go +1 Depo. Jedną z nagród są Pill i Implanty, które mogą czasowo i na stałe zwiększyć nasze statystyki oraz otrzymywane doświadczenie (więcej informacji tutaj)

4. Daily Task

W grze znajdziemy parę misji, które możemy wykonywać codziennie i za które dostaniemy różne nagrody więcej informacji tutaj. Pierwszego Daily Task weźmiemy już na 1 poziomie u Npc Professor Tusk. Znajdziemy go na południe od depo w zachodnim mieście, więcej informacji o rozmieszczeniu Npc tutaj

5. Hunter Squad

Kolejną ważną rzeczą na początku jest zaczęcie misji dla Hunter Squad, ponieważ przedmioty, które musimy zebrać na początku wypadają z z potworów, które musimy zabić w ramach Task Bio-Tech Lab upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Dołączenie do Hunter Squad niesie ze sobą sporo profitów, od możliwości droższego sprzedawania przedmiotów, kupowania przedmiotów do leczenia, po przedmioty zwiększające nasze doświadczenie, czy możliwość wykonywania Daily Task Hunter Squad.

6. Senzu, Bandaże i Jedzenie

Kolejną ważną kwestią w grze jest dobór jedzenia i przedmiotów do leczenia, w grze mamy parę Npc, którzy zajmują się sprzedażą tego typu przedmiotów.

Senzu

W grze znajdziemy różne rodzaje Senzu, ale nas interesują te dostępne do kupienia u Npc, czyli Half Senzu Bean i Senzu Bean a kupić możemy je u Npc Korin, którego znajdziemy na jego wieży, czyli Korin Tower.

Senzu Bean jest podstawowym przedmiotem, który uzupełnia zarówno HP jak i KI.

Bandaże, Woda i Apteczka

Możemy ja zakupić po tym, jak dołączymy do Hunter Squad i wykonamy dla nich parę misji, uzupełniają one sporą ilość HP i KI a Jedzenie kupione w Hunter Squad zwiększa otrzymywane doświadczenie o 2%.

Jedzenie

Większość dostępnego jedzenia w grze kupimy w każdym mieście, w grze mamy dostępne jedzenie które leczy stałą liczbę HP i KI oraz takie które leczy procentowo liczbę HP i KI. Na początku gry polecam skupić się na jedzeniu które leczy stałą liczbę a wraz z wzrostem poziomu przerzucić się na jedzenie które leczy nas procentowo.

Cranberry Cupcape

Na 25 Poziomie mamy możliwość zrobienia misji Grandma Paozu, po ukończeniu mamy możliwość wytwarzania Cranberry Cupcape przynosząc 10 Cranberry do Grandma Paozu.

6. Kinto & Puar

Kinto

W grze dostępny jest podręczny środek transportu, jakim jest Kinto, jest to w skrócie chmurka, na której możemy latać i robimy to z o wiele większą prędkością, niż jakbyśmy musieli chodzić wszędzie na pieszo, a poza tym, możemy przemieszczać się między piętrami, w grze więc jesteśmy w stanie szybko dostać się w trudno dostępne miejsca.

Wymaganiami, by zdobyć kinto jest ukończenie zadania Pure Heart. Do jego ukończenia potrzebujemy 30 poziom i Premium Account.

Puar

Jest to w skrócie Loot Collector, czyli towarzysz, który będzie za nas podnosił przedmioty z ziemi, tak byśmy nie marnowali na to naszego czasu. Jest bardzo przydatny, ponieważ prócz tego, że zbiera za nas przedmioty to, pozwala je sortować w plecaku, co bardzo ułatwia grę. Można go kupić w sklepie w grze za jedyne 420 Gemów i można go używać już na 1 poziomie, więcej informacji tutaj.

7. Ekwipunek

W grze mamy dostępny podstawowy ekwipunek taki jak Hełm, Zbroja, Spodnie, Buty oraz Broń, ale również biżuterię jak Pierścienie, Kolczyki, Amulet, Pasek oraz drobiazg. Ekwipunek oraz, biżuteria posiadają różne statystyki oraz różne wymagania poziomowe.

Ekwipunek prócz Armora czy Ataku może posiadać do 3 bonusów, które dzielą się na 5 poziomów rzadkości: Tier 1, Tier 2, Tier 3, Tier 4 i Tier 5.
Biżuteria dzieli się na Low, Medium, High, Unique.

Ekwipunek i Biżuterię można zdobyć na różne sposoby: Walka z potworami, Treasure Chest, Eventy, Misje, Market, Misje Dzienne, Mimic Chest

Ulepszanie

W grze mamy możliwość ulepszania biżuterii, aby to zrobić, musimy udać się do Rubio. Do ulepszania potrzebujemy 3 identyczne przedmioty, Pieniądze, Fire Opals i Trofea z potworów. Więcej informacji o ulepszaniu znajdziesz tutaj.

Aby ulepszanie miało większa szanse powodzenia, musimy wsadzić przy ulepszaniu materiały, czyli Trofea z Potworów.

8.Treasure Chest & Dragon Ball

Treasure Chest

Podczas zwiedzania mapy nie raz zobaczymy kopki piasku, które możemy odkopać za pomocą łopaty. Podczas wykopywania możemy dostać przeróżne rzeczy a nawet Dragon Ball, jeśli nam się uda to wykopiemy Treasure Chest, który kryje w sobie więcej nagród. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Dragon Ball

Co jakiś czas na mapę w losowym miejscu spada jedna Dragon Ball, może pojawić się wszędzie na poziomie 0. Jest 7 Dragon Ball, które różnią się od siebie ilością gwiazdek, po zebraniu wszystkich możemy wezwać Smoka Shenlong, który spełni dla nas jedno wybrane życzenie więcej informacji tutaj.

9.Events

Team Fight Event

Jest to po prostu walka drużynową, której celem jest pokonanie jak największej ilości członków drużyny przeciwnej. Zapisać się na event możemy codziennie o 02:0009:0015:0020:0023:00 czasu polskiego. Za uczestnictwo w evencie czekają na nas nagrody a za wygraną jeszcze więcej. Więcej informacji o evencie znajdziesz tutaj.

Monster Zone Event

Event polega na przeżyciu Fal Potworów, które będą się pojawiać jedna po drugiej. Na event można się zapisać codziennie o 00:0003:0007:0013:0018:00, 21:00 czasu polskiego. Więcej informacji o evencie znajdziesz tutaj.

10.Dimension Gate

Przemierzając Earth można natrafić na dziwny przejście prowadzące do podziemi, znajdziemy tam sporo Nieumarłych potworów, ale również Npc Grim Reaper, u którego możemy zakupić parę przedmiotów w zamian za Infernal Essence więcej o Dimension Portal tutaj.

Fissure

Podczas walki z potworami może nam się zrespić Fissure, po za atakowaniu go zrespią nam się Slight Infernal Skeleton które odrazu zaczną nas atakować. Im mniej HP będzie miał Fissure to będzie respić więcej potworów.

Po zabiciu Skeletonów dostaniemy Infernal essence które możemy wymienić na różne nagrody u Npc Grim Reaper.

Grim Reaper

Znajdziemy go za Dimension Portal możemy wymienić u niego Infernal Essence na różne przedmioty.

11.Future Earth

W grze dostępna jest alternatywna wersja ziemi, która nazywa się Future Earth, znajdziemy tam o wiele silniejsze potwory, ale również całkiem inną ekonomię, która jest nastawiona na walkę z graczami, gdyż nie ma żadnych kar za zabijanie. Pomimo niebezpieczeństwa polowanie na niej jest bardziej opłacalne, gdyż dostajemy więcej doświadczenia i przedmiotów a nasze uzbrojenie może być silniejsze o 30%. Dostaniemy się tam za pomocą Time Machine, lecz potrzebujemy 90 poziom. Na Future Earth zalicza nam Podwójnie wszystkie Potwory Taskowe więc opłaca się tutaj polować, więcej informacji tutaj.

12. Robotic Island

To wyjątkowa wyspa, na której czai się wiele niebezpieczeństw i korzyści, jakie możemy odnieść, badając ją. Uzyskasz do niej dostęp po ukończeniu 2 pierwszych pokoi z Bio-Tech Lab. Więcej informacji o wyspie tutaj.

13. Antenna - Support

Na całej mapie Earth możemy znaleźć Atenna, dzięki którym jeśli wymaga ona naprawy możemy przywołać jednego z czterech Support, każdy z nich pełni inną rolę:

  • Medic – Co 10 sekund daje nam tarczę która absorbuje otrzymywane przez nas obrażenia (według wzoru [level x 10]). Tarcza trwa 6 sekund.
  • Sniper – Zadaje olbrzymie obrażenia w jeden cel.
  • Sapier – kładzie na ziemi miny które wybuchają ok. 2-3 sekundy po tym gdy ktoś na nich stanie – miny zadają obszarowe obrażenia.
  • Commander – Daje nam 10% więcej punktów doświadczenia oraz atakuje wrogów.
14. Stream

W grze jest dostępny specjalny system Wynagrodzenia za Oglądanie albo Streamowanie. Możemy połączyć nasze Konto RotS z kontem Twitch i zdobywać podczas Streamowania specjalne nagrody które na pewno przydadzą się każdemu graczowi. Więcej informacji, znajdziesz tutaj.

Podczas Streamowania oraz Oglądania co 15 minut mamy szanse również dostać Twitch Boxa, z którego lecą przeróżne nagrody, a nawet unikalny Heal Skin.